Нацрада призначила перевірку каналу «112 Україна»: в ефірі Симоненко казав про «громадянську війну»
Якщо ви забули, що є такий лідер забороненої «Комуністичної партії» Петро Симоненко, отже, ви не дивитесь телеканал «112 Україна». Через його висловлювання про «громадянську війну» в Україні Нацрада призначила чергову позапланову перевірку каналу.
Про це повідомляє прес-служба Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.
Прийшов Симоненко на програму «ПРАЙМ», яку транслювали 27 липня і повторно 28 липня. Там він заявив, що в Україні йде «громадянська війна», що «треба повернути всіх у казарми за місцем дислокації основних частин», і тоді війна закінчиться, що «з донецького боку ніхто не буде проявляти агресію, вони сьогодні обороняються» тощо.
У Нацраді кажуть, що на ці висловлювання ведучі Є. Скорина та П. Кужеєв жодним чином не реагували.
Регулятор наголошує, що такі висловлювання є порушенням для телерадіоорганізацій, бо їх не можна використовувати для закликів до насильницької зміни конституційного ладу України.
«Улюбленці» Нацради
Спочатку нагадаємо, що канал «112 Україна» належить народному депутату від «Опозиційної платформи — за життя» Тарасу Козаку, соратнику Віктора Медведчука. Багато хто вважає, що де-факто ним володіє сам Медведчук, якого телеканал піарить перманентно.
Редакційна політика каналу передбачає експертів по типу Симоненка, тому «112 Україна» часто потрапляє в об’єктив Нацради. Якщо відкрити розділ новин регулятора, то можна побачити, що це вже не перша і не друга перевірка каналу.
Раніше Нацрада призначила позапланові перевірки через показ російського мультфільму «Необыкновенное путешествие Серафимы», схвальні відгуки Медведчука про свого кума, президента РФ Володимира Путіна, показ низки передач (зокрема «Большой бенефис Елены Степаненко «Веселая, красивая») без зазначення імені автора чи авторів, назв і адрес їхніх виробників.
На початку року Нацрада зацікавилась каналом через висловлювання Вадима Рабіновича, Іллі Киви, Наталії Королевської, Ріната Кузьміна і того ж таки Симоненка. Йдеться про заяви, які можуть розпалювати національну, расову чи релігійну ворожнечу та ненависть, заклики до повалення конституційного ладу тощо.
Перевіряємо, перевіряємо…
Попри вказані численні перевірки, Нацрада не повідомляла про те, чи вживала якісь заходи після них. Тобто, або перевірки нічого не дали, або процес ще триває. Ми намагаємося зв’язатися з регулятором, аби уточнити цю інформацію, а також направили офіційний запит.
Раніше 112-ий таки постраждав
Ще раніше, а саме у вересні 2019 року, Нацрада відмовилася продовжувати цифрову ліцензію «112 Україна». Мовник оскаржив це рішення у суді, однак Окружний адмінсуд Києва позов каналу не задовольнив.
- Поділитися: