Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалів «112 Україна» та ZIK депутата Віктора Медведчука через розпалювання ворожнечі, пропаганду війни й низку інших порушень.

Про це повідомили в прес-службі Нацради.

Так, приводом для перевірки каналу ZIK стала програма «Кожен з нас Президент», у якій експертами були екс-депутатка Надія Савченко, депутат та заступник генпрокурора часів Януковича Ренат Кузьмін та екс-депутат Михайло Добкін.

Моніторинг регулятора зафіксував, що у програмі поширювалися висловлювання, які мають ознаки порушення законів «Про телебачення і радіомовлення» та «Про інформацію». Зокрема йдеться про положення, які забороняють «заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті», «необґрунтований показ насильства».

Щодо каналу «112 Україна» Нацрада зазначає, що у передачах «Велике інтерв’ю», «LIVE», «LIVE НОВИНИ», «Голос народу», «Пульс: Головне політичне шоу країни», «Важливо», «Діалог з країною» зафіксовано поширення висловлювань В. Медведчука, П. Симоненка, В. Рабіновича, Г. Герман, І. Киви, Н. Королевської, О. Волошина, О. Ляшка, М. Дульського і Р. Кузьміна, що мають ознаки порушення чинного законодавства.

Зокрема йдеться про положення, якими не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Також у «112-го» побачили порушення положень, відповідно до яких інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Нагадаємо, телеканали «112 Україна» та ZIK де-юре належать депутата Тарасу Козаку, соратнику Віктора Медведчука.

Нагадаємо, раніше Нацрада оштрафувала телеканал «НАШ» через трансляцію інтерв’ю екс-прем’єра Миколи Азарова.

Поділитись: