Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не дозволить відкрити в Україні бюро російської радіостанції «Ехо Москви».

Про це заявив член Нацради Сергій Костинський у Facebook.

«Навіть не знаю, куди пану Венедиктову (головному редакторові станції – ред.) потрібно буде прийти, щоб отримати право на створення філії «Ехо Москви» в Україні. Двері НацРади для нього і його «любих друзів» точно будуть зачинені», – написав Костинський у фейсбуці.

Сама Нацрада як регуляторний орган наразі не оприлюднювала своєї позиції в цій справі.

Напередодні видання «Страна.ua» повідомило, що головний редактор радіостанції «Еха Москви» Олексій Венедиктов, який прибув до Києва, має намір відкрити в Україні бюро своєї станції. Водночас, за його словами, філія мала б створювати «якісні програми російською мовою, які захочуть купувати місцеві радіостанції, щоб мовити звідси у Росію про те, що відбувається в Україні».

Однак Венедиктов наголосив, що проект запрацює лише за умови «корекції» закону про мовні квоти на радіо, який нині забороняє суто російськомовне мовлення. Він також зазначив, що веде розмови із представниками команди нового президента України Володимира Зеленського і сподівається, що мовні квоти в Україні будуть скоро переглянуті і навіть скасовані.

Раніше заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що нова українська влада планує створити «всесвітній російськомовний канал» для посилення позицій України в «інформаційній боротьбі».

Поділитись: