Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила на засіданні 2 липня позапланову виїзну перевірку супутникового телеканалу «112 Україна» (ТОВ «ТРК «112-ТВ»).

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Мовника перевірять в контексті поширення закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі й ненависті, а також обов’язку телерадіоорганізацій поширювати об’єктивну інформацію», — йдеться в повідомленні.

Нацрада промоніторила етер телеканалу 22-24 червня, зафіксувавши проілюстровану фотопортретом і друкованими словами народного депутата Віктора Медведчука підводку-коментар до телепередач «LIVE» і «ПРАЙМ». Вона звучала 22 і 23 червня — 5 разів, 24 червня — один раз.

У своєму коментарі Медведчук схвально оцінював ініціативи російського президента Володимира Путіна в міжнародній політиці й висловлював оптимізм щодо їхньої реалізації.

Ці думки депутат виклав журналістам «Російської газети», яка є друкованим органом уряду РФ, щодо статті президента РФ, опублікованої 18 червня в американському журналі The National Interest.

У ній ішлося про трактування російським президентом причин Другої світової війни, глобальні наслідки й переосмислення в сучасному глобалізованому суспільстві.

У цій публікації Путін поклав відповідальність за початок війни, крім нацистської Німеччини, на провідні держави того часу — Велику Британію, Францію, Польщу. Зовнішньополітичні відомства Великої Британії, Польщі, Латвії, Естонії та інших країн розкритикували статтю Путіна, звинувативши його в спотворенні історичних фактів.

В етері телеканалу «112 Україна» цю підводку щоразу коментували нові експерти, запрошені до студії.

Також Медведчук у ще одному коментарі, що звучить в етері мовника, оцінив ініціативу президента РФ як таку, що «дасть змогу припинити численні інсинуації на адресу Радянського Союзу».

«Тобто в передачі звучить лише позиція, яку нині відстоює офіційна Москва, і яка не дає всебічного аналізу і трактування політики Радянського Союзу у Другій світовій війні. У жодному виступі ведучих чи промовах… не було подано інформації та оцінки в контексті актуальної на сьогодні ситуації зі збройною агресією Російської Федерації проти України», — йдеться у повідомленні.

Крім схвального коментаря Медведчука, редакція телеканалу, за даними Нацради, не забезпечила трансляції інших думок, поглядів, спростування, заперечення чи інших форм повідомлень, які б пояснили чи дали підстави для суспільної дискусії з порушеного питання, чим аудиторію обмежили винятково однією точкою зору.

«Продемонстрована в ефірі телеканалу «112 Україна» позиція Віктора Медведчука стосовно статті Володимира Путіна у контексті подій в Україні є сприятливою для російського уряду, такі висловлювання забезпечують інформаційну підтримку дій російського керівництва в умовах збройної агресії проти України й загрожує створенням серйозної міжнародної напруженості, що становить загрозу національній безпеці України», — йдеться у повідомленні.

Через це Нацрада під час позапланової перевірки вивчить, чи дотримався телеканал умов закону України «Про телебачення і радіомовлення», і ухвалить рішення відповідно до вимог законодавства.

Зазначимо, що Нацрада вже не вперше перевіряє телеканал «112 Україна», який належить народному депутату Тарасу Козаку, соратнику кума Путіна Віктора Медведчука.

Так, 23 квітня 2020-го вона призначила позапланову перевірку телеканалу «112 Україна» через трансляцію мультфільму російського виробництва «Незвичайна подорож Серафими» з забороненим актором.

Нагадаємо, 26 вересня 2019 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати ліцензію телеканалу «112 Україна». Попри рішення Нацради, телеканал заявив, що буде продовжувати роботу. Також телеканал назвав дії Нацради «незаконними», а саму Нацраду — «нелегітимним органом влади».

На рішення Нацради відреагували й в Офісі президента.

Поділитись: