Національна акціонерна компанія Нафтогаз не допустила до перевірки фінансового стану представників Рахункової палати України, чим порушила норми чинного законодавства. Про це повідомив голова Рахункової палати України Валерій Пацкан під час засідання уряду 28 листопада.

«Рахунковою палатою було розпочато аудит компанії Нафтогаз, де нас не допустили до перевірки. Стаття 8 закону про Рахункову палату каже чітко, що всі члени Рахункової палати повинні мати доступ до всіх баз, створених з державного бюджету», — повідомив Пацкан.

Він також додав, що за фактом недопуску аудиторів до перевірки Нафтогазу, Рахункова палата склала акт на начальника юридичного департаменту Нафтогазу.

«Я вважаю, що будь-яка державна компанія має бути відкритою. Я зацікавлений в тому, щоб ви всіх перевірили та відкрили всю інформацію, тому уряд тут вас повністю підтримує. Якщо треба буде окреме розпорядження уряду щодо відкриття інформації для Рахункової палати, то ми це зробимо», — повідомив прем’єр-міністрів України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії.«Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата.

Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.

Поділитись: