«Нафтогаз» отримав ліцензії на розподіл газу в 6 областях, де раніше діяли облгази Фірташа

Будівля «Групи Нафтогаз». Ілюстративне фото
Будівля «Групи Нафтогаз». Ілюстративне фото«Нафтогаз»

«Газорозподільні мережі України», які входять до «Групи Нафтогаз», отримали ліцензії на ведення діяльності в шести областях, де раніше діяли структури «Регіональної газової компанії» (РГК) бізнесмена Дмитра Фірташа.

Про це повідомила пресслужба «Нафтогазу».

Йдеться про представництва у Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Сумській та Хмельницькій областях.

У «Нафтогазі» запевняють, що основне завдання нових філій — формування безперебійних маршрутів постачання від газопроводів до споживачів.

За словами очільника «Нафтогазу» Олексія Чернишова, від цього безпосередньо залежить стале проходження опалювального сезону 2023-2024 років та комфорт жителів тилових і прифронтових територій.

Тепер державна компанія офіційно має право на розподіл газу для 6,6 мільйона клієнтів на базі 14 регіональних філій.

Трохи контексту

У травні 2022 року Печерський районний суд Києва арештував і передав в управління АРМА корпоративні права 26 облгазів через несплату за користування мережами. Пізніше уряд передав ці активи в управління «Нафтогазу».

Більшість із них входили до групи РГК, яку пов’язують із бізнесменом Дмитром Фірташем (хоч офіційно він не є бенефіціаром компанії). «Нафтогаз» з минулого року намагається встановити контроль над облгазами групи РГК.

Вилучення ліцензій в облгазів відбувається на тлі слідства над Фірташем. Правоохоронці стверджують, що бізнесмен організував схему несанкціонованого відбору газу з газотранспортної системи України, в якій взяли участь посадовці підконтрольних йому підприємств. У цій справі вже оголосили підозру 15 людям, зокрема й Фірташу.

Сам Фірташ наразі перебуває в Австрії. Його заарештували там ще у 2014 році, а потім звільнили під заставу в 125 мільйонів євро, поклавши початок судовій сазі, яка триває досі. У США Фірташу загрожує понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна за звинуваченням у намірах отримати дозволи на видобуток титанової руди в Індії за допомогою хабарів.