5 комунальних теплокомуненерго достроково погасили заборгованість перед Нафтогазом за спожитий газ, відтак компанія пробачила їм нараховану на цю заборгованість пеню та інші штрафні санкції на загальну суму 162,4 мільйона гривень.

«Відповідно штрафні санкції, нараховані на заборгованість ПАТ «Київенерго», КП «Здолбунівкомуненергія», КП «Бориславтеплоенерго», КП «Обухіврайтепломережа» та КП «Теплокомуненерго» місті Монастирище на суму 162,4 млн грн, згідно вимог закону повністю скасовано», — повідомляють у Нафтогазі.

Водночас там зазначають, що загалом заборгованість перед компанією мало 82 теплокомуненерго. 5 з них повністю погасили борги, 39 — продовжують погашати заборгованість з випередженням графіку, а решта погашають борги перед Нафтогазом за графіком. Відповідно до ухваленого Радою закону про реструктуризацію боргів, у разі дострокового погашення комунальним підприємствам списуються всі штрафні санкції.

Зазначимо, що через значну заборгованістьперед Нафтогазом ледь не зірвався початок опалювального сезону у низці українських міст, зокрема у Смілі. 1 березня місто сплатило визначений договором про реструктуризацію борг.

У Нафтогазі повідомляли, що через двомісячну прострочку комунального підприємства Сміли, місту можуть припинити постачати газ для опалення будинків.

Нагадаємо, що на початку опалювального сезону у низці міст України виникли проблеми з отриманням газу для опалення будинків від Нафтогазу. Зокрема, Нафтогаз відмовлявся постачати газ через значні борги комунальних підприємств за газ.

У справу втрутився президент Петро Порошенко, який заявив, що «крутити вентиль — це не є справа президента». Він дав місцевій владі декілька годин на те, аби дати опалення у місті.

17 листопада 2018 року у ДСНС оголосили, що у Смілі всі будинки підключили до опалення.

Поділитись: