За підсумками 2019 року Нафтогаз заплатив до державного бюджету 120,3 мільярда гривень, що склало близько 16% доходів держави за рік. У наступні роки сплачені податки та дивіденди Нафтогазу можуть зменшитися.

«Група Нафтогаз залишається найбільшим джерелом доходів державного бюджету. У минулому році ми сплатили понад 120 млрд грн податків та дивідендів. При цьому у четвертому кварталі більше 15 млрд грн податків та дивідендів ми сплатили достроково», — повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Водночас він нагадав, що з 1 січня 2020 року Нафтогаз втратив контроль над своїм найприбутковішим активом — газотранспортною системою. Її передали в управління новоствореної компанії — Оператора ГТС України. Починаючи з 2020 року доходи від транзиту газу, близько 1,2 мільярда доларів на рік, буде отримувати вже не Нафтогаз, а Оператор ГТС.

У Нафтогазу залишиться лише бізнес з видобутку (який падає) та продажу газу.

Разом з цим, у 2020 році Нафтогаз ще планує сплатити податки з коштів, отриманих від Газпрому у якості погашення боргів компанії за Стокгольмським арбітражем. Крім цього, під час домовленостей про транзит газу Нафтогаз зробили посередником між Газпромом та Оператором ГТС, за що НАК отримуватиме «маржу», розмір якої не розголошують.

За саму передачу ГТС від Нафтогазу Оператор газотранспортної системи заплатить 180 мільярдів гривень. Цю суму розіб'ють на 10 років. Однак ці доходи, все ж, будуть меншими за доходи від транзиту газу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile