Службова перевірка НАК «Нафтогаз України» не знайшла підтверджень інформації про виведення коштів держкомпанії в офшор членом правління ПАТ «Укртрансгаз» Сергієм Олексієнком.

Службова перевірка НАК «Нафтогаз України» не знайшла підтверджень інформації про виведення коштів держкомпанії в офшор членом правління ПАТ «Укртрансгаз» Сергієм Олексієнком.

Про це повідомила прес-служба НАК.

«В ході перевірки було встановлено, що ПАТ «Укртрансгаз» не укладало договорів з Фондом «Pioneer Foundation» та/або компанією «Estera Trust Limited» (реєструючий агент та директор Фонду) та, відповідно, не здійснювало ніяких платежів на користь зазначених компаній. В період роботи Олексієнка С.О. в НАК «Нафтогаз України» (далі – Компанія) на посаді радника голови правління до його компетенції не відносились будь-які повноваження з розпорядження майном чи коштами Компанії, або одноособового підписання договорів і контрактів від імені Компанії», — повідомили у «Нафтогаз».

Перевірка встановила, що фонд «Pioneer Foundation» був зареєстрований 25 січня 2016 р. на острові Мен за інструкцією Сергія Олексієнка з метою довгострокового планування спадщини родини. Протягом існування Фонду «Pioneer Foundation» ним не проводилась будь-яка діяльність, не було відкрито жодного рахунку та, відповідно, не одержувались грошові кошти чи майно. Фонд не мав жодних афілійованих компаній і його діяльність була офіційно припинена 18.04.2017 р.

«Таким чином, інформація, що була оприлюднена ЗМІ стосовно нібито виводу коштів за кордон через офшорну компанію «Pioneer Foundation» членом правління ПАТ «Укртрансгаз» Олексієнком С.О., не знайшла свого підтвердження», — ідеться у повідомленні.

5 листопада повідомлялося, що для топ-менеджера «Нафтогазу» створили офшорну компанію на острові Мен для виведення валюти. 

Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування, до якого долучилась команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер проекту OCCRP (Центр з дослідження корупції та організованої злочинності), що об'єднує цілий ряд некомерційних регіональних центрів незалежних ЗМІ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile