ENRU

Нафтогаз в липні закупить видобутий в Україні газ на 10% дорожче ніж у червні

Національна акціонерна компанія Нафтогаз оголосила про підвищення ціни закупівлі газу на внутрішньо-українському ринку на 10,5%.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Так, у липні там вирішили підняти ціну закупівлі газу до 7629 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ), в той час як в червні ця ціна складала 6900 гривень.

«Незважаючи на те, що червень традиційно є сезоном низького попиту на газ, Нафтогаз не отримав жодної пропозиції від постачальників газу, яких не влаштувала запропонована ціна. Тому компанія збільшила запропоновану ціну на липень», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що наприкінці травня Нафтогаз оголосив про початок тестових закупівель газу українського видобутку у приватних компаніях.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Також Нафтогаз підвищив ціни на газ для підприємств вдруге за останні 3 місяці. Зокрема, у травні ціни на газ зросли на 5,2-5,5%, а з червня ціна підвищиться ще на майже 10%.

Також МВФ у своїй заяві наголошували, що для отримання Україною чергового траншу необхідно переглянути ціни на газ для населення та збалансувати бюджет.