Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» збільшить транзитний позов проти російського «Газпрому» у Стокгольмському арбітражі з 13 до 18 млрд доларів

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» збільшить транзитний позов проти російського «Газпрому» у Стокгольмському арбітражі з 13 до 18 млрд доларів.

Про це повідомив комерційний директор НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко в ефірі «5 каналу».

За його словами, «Нафтогаз» чекатиме на рішення щодо позову до грудня цього року.

«За транзитним контрактом ми чекаємо рішення за нашима позовами. У «Газпрому» там теж є позов, але на дуже невелику суму (близько $ 7 млн). Наші позовні вимоги - понад $ 13 млрд, це ті, які вже виставили, а ми ще виставимо більш ніж на $ 5 млрд», — сказав він.

Сам «Газпром» раніше заявляв, що Стокгольмський арбітраж винесе остаточне рішення щодо спору про умови контракту на поставку газу від 2009 року між російським «Газпромом» і «Нафтогазом України» не пізніше 30 листопада 2017 року.

«Нафтогаз» судиться з «Газпромом» щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ та транзиту газу.

З обох питань «Газпром» подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» становить понад $42,5 млрд, зустрічних вимог «Газпрому» – $47,1 млрд.

Рішення, винесене 31 травня, стосується справи щодо поставок російського газу в Україну.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з «Газпрому».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: