Акція на підтримку українських політичних в'язнів, Київ, 1 червня 2019 року
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

Акція на підтримку українських політичних в'язнів об'єднала родичів полонених, правозахисників, активістів та усіх небайдужих. Учасники пройшлись ходою від парку Шевченка до будівлі Адміністрації президента, де заявили про вимогу прискорити процес звільнення всіх полонених, яких утримують в Росії та на територіях окупованого Криму та Донбасу. До маршу приєдналась і виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Загалом участь у заході взяли декілька сотень людей.

Акцію організувала Асоціація родин політв’язнів, але ще у парку до неї примкнули представники праворадикальної організації С14, чим викликали незадоволення у низки правозахисників.

«Це парадоксально бачити, як люди з ультраправими поглядами виступають за права людини», — зазначила одна з учасниць акції.

Правозахисниця Марія Томак сказала, що їй не дуже приємно знаходитись у такій компанії, і про присутність С14 на акції її не попередили. Але наголосила, що навіть якщо знала би, то все одно прийшла б, бо є багато родин політв’язнів, яким просто необхідна підтримка.

Вчений Ігор Козловський, який 2 роки пробув у полоні бойовиків так званої «ДНР», виступив проти політизації підтримки українських політв’язнів. Він наголосив, що треба відкинути політичні та ідеологічні суперечки і зосередитися на меті — звільненні політв’язнів.

«Треба виводити це за межі наших політичних уподобань. Тут є різні люди з різними поглядами. Це гуманітарна проблема», — наголосив учений.

У Криму нині 56 людей перебувають за ґратами через свою віру, мусульманство, з них 55 — кримські татари (дані правозахисної організації «Кримська солідарність»). Загалом Росія утримує 97 українських політв'язнів та 24 українських моряки (дані кампанії Letmypeoplego).

Акція на підтримку українських політичних в'язнів, Київ, 1 червня 2019 року
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

Поділитись: