Голова наглядової ради Суспільного мовлення Тетяна Лебедєва
Фото:

Громадське

Програми розслідувань продовжуватимуть транслювати в ефірі Суспільного телебачення. В ефірі «Нині вже» на Громадському голова наглядової ради ПАТ НСТУ Тетяна Лебедєва заявила, що відкривати та закривати програми не входить до повноважень наглядової ради: «Мені дуже цікаво, що за два роки роботи наглядової, ми вперше привернули увагу медіа тим, що ми буцім-то закриваємо програму», — зазначила вона.

«Будь-які точки зору окремих членів наглядової — це лише особиста думка», — додала Лебедєва

Напередодні журналісти програми антикорупційних розслідувань «Схеми» повідомили, що програму можуть зняти з ефіру Суспільного мовлення (НСТУ). Також повідомлялося, що з ефіру може зникнути програма розслідувань «Наші гроші» з Денисом Бігусом.

«Раніше ми вже отримували інформацію, що в Адміністрації президента України існує невдоволення тим, що в ефірі Суспільного, яке фінансується з державного бюджету, виходить програма розслідувань «Схеми». Паралельно, публічній гострій критиці з боку окремих членів наглядової ради НСТУ піддавались саме ті наші матеріали, які безпосередньо стосувались Петра Порошенка», — ідеться у звернення журналістів.

Журналісти звернулися за офіційною позицією до Лебедєвої, і вона підтвердила їм, що є низка членів наглядової ради, які вважають що «на аутсорсі» можуть бути будь-які передачі, «крім новин і суспільно-політичних програм», а саме до них належать проекти антикорупційних розслідувань.

Увечері 20 грудня головна редакторка програми «Схеми» Наталка Седлецька повідомила, що на сьогоднішньому ж засіданні наглядової ради автори ідеї відмови від стороннього суспільно-політичного контенту, що б означало загрозу зникнення з ефіру таких програм як «Схеми» та «Наші гроші», — не стали пропонувати з цього приводу жодних рішень, і подякувала усім за підтримку. 

На засіданні наглядової також обговорювали недофінансування Суспільного телебачення, повідомила Громадському Лебедєва. За її словами, жодного разу Суспільне не отримувало фінансування в повному обсязі, тому треба шукати шляхи оптимізації, донорську допомогу, працювати з рекламою.

«В ідеалі треба змінювати систему фінансування, таку пропозицію наглядова розробила і запропонувала депутатам», — додала Лебедєва. 

Нагадаємо, Рада виділила на Суспільне мовлення 1 млрд 5 млн 100 гривень замість 1 млрд 816 млн, як передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Тоді глава Суспільного Зураб Аласанія написав, що це означає, що «жити НСТУ буде. Розвиватися? — тільки за рахунок внутрішніх резервів, скорочення видатків, переформатування структури компанії (так, знов), і все це — в умовах очікування швидких результатів з боку суспільства».

7 грудня Порошенко затвердив держбюджет на 2019 рік.

Поділитись: