Черкаська область — єдина в Україні, де за 6 місяців 2018 року не використали гроші Дорожнього фонду на ремонт доріг, які передано на обласний рівень.

Про це йдеться в інфографіці, яку опублікував міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«З 1 січня цього 123 тисяч кілометрів доріг передано на обласний рівень. На їх утримання передбачено 35 % Дорожнього фонду, який теж запрацював цього року. У 2018 році — бюджет обласних доріг складає більше 11 млрд грн!», — написав Омелян в своєму Facebook.

Стан використання коштів Дорожнього фонду в областях України / Інфографіка Мінінфраструктури.

За даними Міністерства інфраструктури України найактивніше кошти Дорожнього фонду використовують в Києві, Івано-Франківській та Хмельницькій областях. Найгірше — в Миколаївській та Херсонській областях.

Минулого тижня очільник Укравтодору Славомір Новак запропонував перерозподіляти кошти з тих областей, де виділене державою фінансування замість спрямування на ремонт доріг розміщується на депозитних рахунках.

«Кошти платників податків прозоро і чесно мають адресно спрямовуватися на ремонт та будівництво доріг. В іншому випадку – вони будуть направлені на ті області, де вміють і хочуть працювати на благо своїх громад», - написав в facebook Новак.

За його словами цю ініціативу підтримав президент України Петро Порошенко.

Раніше повідомлялось, що Україні для капітального ремонту всіх доріг необхідно виділити два трильйони гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські дороги визнали одними з найгірших у світі— Global Competitiveness Index

Раніше в Укравтодорі заявили, що в Україні у 2018 році планують відремонтувати близько 4 тисячі кілометрів доріг, на що спрямують приблизно 47 мільярдів гривень.

Також Державне агентство автомобільних доріг України планує відмовитися від ямкового ремонту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «За 5 років ми з'єднаємо якісними дорогами всі облцентри», — очільник Укравтодору

Поділитись: