США потерпають від найбільшого за останні 12 років урагану — Харві. Негода вирує в Техасі четвертий день поспіль і за прогнозами триватиме ще стільки ж: синоптики обіцяють «катастрофічний потоп». У США вже порівнюють Харві з іншим великим циклоном – Катріною, який ударив по Новому Орлеанові у 2005. Чому урагани трапляються так часто? Хто дає їм імена? Громадське згадує найбільші буревії Америки.

Катаклізми в Америці

З-поміж усіх інших частин світу від ураганів найчастіше потерпає Північна й Центральна Америка, включно з Карибськими островами. Цей регіон належить до одного з басейнів тропічних циклонів — природної зони, у якій, власне, і стаються схожі катаклізми.

Урагани — не нове для Америки явище. Документувати їх почали з 1850-тих років, але, звісно, вони траплялися і раніше. Сезон ураганів повторюється щороку і триває, як правило, від початку літа до кінця осені. Упродовж цього періоду може статися кількадесят штормів, проте не всі з них набувають великого масштабу.

Зазвичай пік сезону припадає на серпень та вересень. Цьогорічний сезон, за даними метереологічного порталу Weather.com, один із найнебезпечніших в Атлантиці з 2005 року.

Імена ураганам почали давати останні 100 років, щоби легше було їх ідентифікувати та запам’ятати. Існує стереотип, що буревії називають лише жіночими іменами, але це справедливо лише для першої половини ХХ століття, пізніше почали використовувати і чоловічі імена.

Нині використовується спеціальний перелік найменувань, упорядкований за абеткою. Він розпланований на шість років уперед, тож кожен майбутній ураган уже має своє ім’я. А з 2022 року імена почнуть давати повторно. Якщо ж стається буревій, що завдав значної шкоди, його назву викреслюють зі списку назавжди і замінюють іншою. Наприклад, ім’я Метью, яке дали ураганові 2016 року, більше не повторюватиметься — його замінили на Мартін. 

Про наймасштабніші буревії Америки — на інтерактивній мапі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: