УКРАЇНА

Найбільшим акціонером Burger King в Росії стала українська фінансова група ICU

14 березня, 2018 16:11
УКРАЇНА/Найбільшим акціонером Burger King в Росії стала українська фінансова група ICU
Зберегти
Вигляд
Наприкінці лютого цього року компанія Xomeric Holdings Ltd. (Кіпр) стала найбільшим акціонером мережі швидкого харчування Burger King в Росії. Вона викупила 16,62% акцій у російського державного банку ВТБ. «Засновник Xomeric» — фонд, пов'язаний з українською групою ICU банкірів Макара Пасенюка і Костянтина Стеценко.

Наприкінці лютого цього року компанія Xomeric Holdings Ltd. (Кіпр) стала найбільшим акціонером мережі швидкого харчування Burger King в Росії. Вона викупила 16,62% акцій у російського державного банку ВТБ. «Засновник Xomeric» — фонд, пов'язаний з українською групою ICU банкірів Макара Пасенюка і Костянтина Стеценко.

Про це повідомляє РБК з посиланням на матеріали кіпрського реєстру компаній.

На запит Громадського, в прес-службі ICU відповіли, що в межах діяльності з управління активами, ICU інвестує в різні види цінних паперів та фінансових інструментів, а також робить прямі інвестиції на ринках Центральної та Східної Європи.

«Як інвестиційний керуючий, ICU не коментує окремо прийняті інвестиційні рішення», — додали в прес-службі.

В кінці лютого 2018 року структура власності головний для мережі Burger King в Росії компанії — Burger King Russia (Cyprus) Ltd — змінилася, свідчать матеріали кіпрського реєстру компаній.

Частка Xomeric в Burger King Russia (Cyprus) Ltd зросла з 18,4 до 35,02%.  

Частка ВТБ зменшилась до 19,98%. Інших акціонерів — структури американської Restaurant Brands International (власник бренду Burger King), а також Gladerom Investment Ltd, яку пов'язують з основним власником кав'ярень «Шоколадниця» і «Кофе Хауз» Олександром Колобовим, — залишилися незмінними, 15 і 30% відповідно.

Балансова вартість проданого ВТБ пакету, як зазначено в його звітності, дорівнює 4,6 млрд рублів (згідно офіційного курсу НБУ - це приблизно 2 млрд гривень). Але угода проходила з іншої оцінки бізнесу (якій саме — сторони не розкривають).

Burger King керує більше ніж 550 ресторанами в усіх регіонах Росії.

Уперше серед акціонерів закусочних Xomeric Holdings Ltd з'явився в 2014 році. Тоді ВТБ банк продав 12,2% головної компанії неназваному «фінансовому інвестору» за 25 мільйонів доларів.

Xomeric Holdings Ltd пов'язаний з інвесткомпанією ICU, випливає з ліцензійних документів ICU і матеріалів на її офіційному сайті.

Засновником Xomeric Holdings Ltd виступає зареєстрована на Британських Віргінських островах CIS Opportunities Fund SPC Ltd.

Ліцензію на управління фондами в інтересах CIS Opportunities Fund SPC Ltd має зареєстрована на тих же островах ICU Investment Management Ltd. Ліцензія видана Комісією з фінансових послуг Британських Віргінських островів, документ опублікований на сайті самого ICU. На ньому також серед перерахування фондів, що входять в структуру групи, наводиться інформація про CIS Opportunities Fund.

Основними власниками групи ICU Holdings Limited є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Інвестиційна група ICU багато років виступала фінансовим консультантом Петра Порошенка ще до обрання його президентом, також ICU є радниками щодо продажу Roshen.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борги «Донецьксталі» викупила наближена до Порошенка інвесткомпанія ICU

Більше про:
# ICU
# Росія
Пов`язані новини