УКРАЇНА

Найчастіше неправдиві повідомлення про замінування надходять у Харкові та на Львівщині — поліція

2 серпня, 2018 14:04
УКРАЇНА/Найчастіше неправдиві повідомлення про замінування надходять у Харкові та на Львівщині — поліція
Зберегти
Вигляд
lead
З початку 2018 року надійшло понад 1,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування. Водночас за весь 2017 рік було зареєстровано 700 таких повідомлень.

Найчастіше неправдиві повідомлення про замінування з початку року надійшли у Харкові та на Львівщині. У Харкові з початку року зареєстрували майже тисячу «мінувань», на Львівщині — 155 анонімних повідомлень.

Про це повідомила прес-служба поліції.

122 неправдивих повідомлення надійшло у Києві, 40 — в Одеській області, 33 — у Дніпропетровській.

У поліції відзначають, що з початку цього року надійшло понад 1,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування. Водночас за весь 2017 рік було зареєстровано 700 таких повідомлень.

«Більшість відповідних повідомлень надходить на електронні адреси – 985 випадків з 1,5 тисяч. При цьому значна кількість ip-адрес відправників зареєстрована на території Російської Федерації», – перший заступник Голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.

Він підкреслив, що на реагування на неправдиві повідомлення про замінування витрачаються значні ресурси. 

«Ми вимушені залучати багато ресурсів, щоб реагувати на такі повідомлення. Задіюються працівники поліції, ДСНС, медики, інші служби. Окрім того, доводиться здійснювати евакуацію персоналу та відвідувачів. Призупиняється робота самих об'єктів, на які були спрямовані такі противоправні дії. І всі такі повідомлення направлені виключно на нагнітання напруги у суспільстві та дестабілізацію ситуації в країні. Тому звертаюся до наших громадян з проханням: з розумінням ставитися до таких перевірок, адже вони є необхідними при таких повідомленнях», — наголосив Аброськін.

Кожна перевірка «замінування» коштує державі близько 30 тисяч гривень, повідомила раніше представниця поліції Дніпропетровської області Ірина Качинська.

Стаття Кримінального кодексу України 259 визначає, що завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається штрафом або арештом до шести місяців, або обмеженням волі на до трьох років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, — карається позбавленням волі терміном від двох до п'яти років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто і навіщо мінує бізнес-центри у Львові та Харкові?

Пов`язані новини