ENRU

Найпопулярнішими напрямами серед абітурієнтів стали філологія та право — Міносвіти

A7fdd8f823a212bec
Інфографіка: Міносвіти

Цьогорічні абітурієнти частіше за все при вступі до університетів обирали спеціальності «Філологія», «Право» та «Менеджмент». На них було подано відповідно 85 526, 74 055 та 59 393 тисяч заяв.

Про це повідомляє Міністерство освіти.

Також серед лідерів «Медицина», «Комп’ютерні науки», «Туризм», «Середня освіта», «Психологія» і «Економіка» (від 46 тисяч до 40 тисяч заяв).

Останньою у десятці найпопулярніших напрямків стала «Інженерія програмного забезпечення» – 33 001 заяв.

«Ми бачимо, що традиційно такі спеціальності як «Право», «Менеджмент», «Туризм» та «Економіка» залишаються одними із найбільш популярних у абітурієнтів навіть при тому, що вони не затребувані на ринку праці. При цьому високі щаблі у рейтингу займають й потрібні економіці спеціальності, такі як  «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення», — сказав директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Найменш затребуваними цього року виявилися «Богослов’я» (185 заяв без урахування духовних ВНЗ) та «Гідроенергетика» (193).

«На жаль, серед найменш популярних спеціальностей залишаються й ті, які зараз потрібні на ринку праці, наприклад, спеціальність «Атомна енергетика», — сказав Шаров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вступні коефіцієнти б'ють повз ціль» — експерт з освіти про нововведення для абітурієнтів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram