Життя

Найактивнішими замовниками «джинси» в інтернет-ЗМІ є Тимошенко та Бойко — ІМІ

Інститут масової інформації
Життя/Найактивнішими замовниками «джинси» в інтернет-ЗМІ є Тимошенко та Бойко — ІМІ
Зберегти
Вигляд
Найактивнішими замовниками політичної «джинси» в національних інтернет-ЗМІ є Юлія Тимошенко та «Опозиційна платформа – За життя», яка висунула екс-регіонала Юрія Бойка як кандидада у президенти. На циї політиків припадає по 25% та 23% політичних замовних матеріалів.

Такими є результати дослідження контенту 10 національних інтернет-ЗМІ, проведеного Інститутом масової інформації за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації і посилення системи Суспільного мовлення в Україні»

«В національних інтернет-медіа стартувала передвиборча кампанія, на відміну від регіональних медіа, де поки панує тиша. Лише протягом одного тижня листопада у 10 популярних інтернет-ЗМІ експерти ІМІ нарахували 284 матеріали з ознаками замовлення, 71% яких мали політичне спрямування, — йдеться у дослідженні.

   

Інститут масової інформації 

Антилідерами з розміщення матеріалів з ознаками замовлення стали так сайти: «Обозреватель» (65 матеріалів) та сайт каналу «112 Україна» (46 матеріалів).

Не було виявлено замовних матеріалів на сайті «Українська правда». На сайті журналу «Новое время» були виявлені лише неналежно марковані замовні матеріали комерційного спрямування.

«Загалом, лише 19% матеріалів з ознаками замовлення були умовно марковані як реклама. Проте, це маркування не відповідало законодавству і не було зрозумілим аудиторії, тому такі матеріали було віднесено до неналежного маркування», — зазначають дослідники.

Нагадаємо, згідно, з останніми даними Соціологічної групи «Рейтинг», президентський рейтинг виборів 2019 року очолює лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, а розрив між чинним президентом Петром Порошенком та шоуменом Володимиром Зеленським — 1%. Такі результати опитування серед українців у період з середини жовтня до початку листопада.

Зазначимо, згідно з результатами останнього соціологічного опитування, Юрій Бойко набирає 9% голосів потенційних виборців і посідає 5-те місце у президентському рейтингу.

17 листопада новостворена «Опозиційна платформа — За життя» висунула Юрія Бойка у кандидатом у президенти.

Кампанія до виборів президента в Україні розпочнеться 31 грудня. Вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України мають пройти 27 жовтня 2019 року.

Пов`язані новини