Протягом 10 місяців 2019 року найбільший приріст кредитів отримали компанії із галузей будівництва та роздрібної торгівлі.

Про це повідомили аналітики системи для перевірки контрагентів YouControl.

Так, приріст кредитів для будівництва склав +1,3 млрд грн, роздрібної торгівлі — 1,2 млрд грн, логістики й складського господарства — 0,9 млрд грн.

«Приріст виданих банками кредитів — лише один з індикаторів зростання популярності тієї чи іншої галузі. Втім сильна сторона цього показника полягає у тому, що він відображає реальну активність уже чинних підприємств та зацікавленість банків у кредитуванні галузі», — пояснив аналітик Роман Корнилюк.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт, яким пропонується виділити 2 мільярди гривень на програми здешевлення кредитів для малого та середнього бізнесу у 2020 році.

Зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого. Видаватимуть гроші через Німецько-український фонд. Загалом планується, що у 2020 році на здешевлення кредитів для бізнесу витратять 5 мільярдів гривень.

Поділитись: