Deutsche Bank, найбільший у Німеччині банк, планує створити так званий «поганий банк», якому мають передати кредити на загальну суму у близько 50 мільярдів євро в межах фінансового оздоровлення.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела.

Зазначимо, що схема зі створення так званого «поганого» банку використовується для того, щоб очистити банківську систему від непрацюючих кредитів. Такі кредити є дуже ризиковими, що погіршує статистику банків, водночас надходжень за ними банк не отримує. Передавши такі активи до спеціально створеної установи, банк позбавляється високоризикових активів та покращує свою статистику.

За даними джерел Reuters, у розпорядження «поганого» банку планують передати переважно довгострокові фінансові інструменти, загальна вартість яких складе еквівалент 56,06 мільярда доларів.

Активи перепадуть з інвестиційного відділу Deutsche Bank, який був головним джерелом його доходів до фінансової кризи 2008 року.

Зазначимо, що варіант зі створення «поганого» банку розглядають і в Україні в межах фінансового оздоровлення. Наразі частка непрацюючих кредитів у банківській системі України складає 51,4%.

Поділитись: