Світ

Найбільшим покупцем української аграрної продукції минулого року стала Індія, за нею — Китай і Нідерланди

Рада з питань експорту продовольства
Світ/Найбільшим покупцем української аграрної продукції минулого року стала Індія, за нею — Китай і Нідерланди
Зберегти
Вигляд
Протягом 2018 року найбільше української аграрної продукції закупили Індія, Китай та Нідерланди. Загалом торік Україна експортувала продовольства на 14,8 мільярда доларів. Це на 5,4% більше, ніж у 2017 році.

Зазначається, що протягом 2018 року Індія закупила української аграрної продукції на 1,8 мільярда доларів. Зокрема, вона імпортувала бобові овочі, овес, соєву та соняшникову олію.

Другий за обсягом імпортер, Китай, торік придбав українських агропродуктів на 1 мільярд доларів. З них майже половину вартості займала кукурудза — її продали на 489 мільйонів. Також експортували соняшникову олію та молочну сироватку.

Нідерланди купили українських продуктів на понад півмільярда доларів. Країна імпортує м'ясо та їстівні субпродукти птиці, а також вершкове масло, кукурудзу, гречку та просо.

Трохи більше, ніж півмільярда доларів на українські продукти витрачають Іспанія та Королівство Саудівська Аравія. Найбільший попит мають кукурудза та яйця птиці відповідно.

Нагадаємо, найбільшим покупцем українського цукру за кордоном став Узбекистан, торік у країні придбали 285,3 тисячі тонн українського продукту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Імпорт до Узбекистану: чому почалася та як закінчилася тиха торгова війна?

А торік вісім українських компаній отримали дозвіл на експорт м’яса птиці та яєчних продуктів до Сінгапуру, повідомляла Держспоживслужба

Пов`язані новини