Найдавніший відомий нам пітон жив 48 мільйонів років тому. Нова знахідка може пояснити, де саме виникли ці змії

Рештки найдавнішого відомого на сьогодні пітона віком 48 мільйонів років, знайдені в Німеччині
Рештки найдавнішого відомого на сьогодні пітона віком 48 мільйонів років, знайдені в НімеччиніSenckenberg Gesellschaft für Naturforschung

Науковці із Зекенбергського дослідницького інституту у Франкфурті-на-Майні виявили найдавніші відомі людству рештки пітона, вік яких, за їхньою оцінкою, становить 48 мільйонів років. Про це йдеться в їхній публікації в науковому виданні Biology Letters.

Рештки пітона виявили неподалік від Франкфурта-на-Майні в кар’єрі Мессель. Він із 1995 року входить до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через цінні скам’янілості епохи еоцену (57-36 мільйонів років тому), які тут знаходять науковці.

Кар'єр Мессель неподалік від Франкфурта-на-Майні. Ілюстративне фотоFritz Geller-Grimm / Wikimedia Commons

Знайдений вид пітона охрестили «Messelopython freyi». Він сягав десь метра в довжину і мав 275 хребців. Знахідка дозволяє припустити, що пітони, хоч нині й більш поширені в Південній півкулі, насправді виникли в Північній — і, понад те, деякий час співіснували з удавами, своїми прямими конкурентами в дикій природі.

Рештки найдавнішого відомого на сьогодні пітона віком 48 мільйонів років, знайдені в НімеччиніSenckenberg Gesellschaft für Naturforschung

«Досі не існувало викопних решток, що б дозволили підтвердити, в якій саме півкулі виникли пітони. Знайдені нами скам’янілості — поки найдавніший доказ існування пітонів, а отже, підтверджує, що виникли вони в Північній півкулі», — розповів Live Science співавтор дослідження Крістер Сміт.

Науковці тепер хочуть з’ясувати, як саме пітони уживалися з удавами в одній екосистемі. Один із варіантів — аналіз вмісту шлунку в скам’янілостях цих змій, що може показати, чи конкурували вони за їжу, чи просто існували паралельно, додає Сміт.