20% українців вважають Леоніда Кучму найкращим серед усіх президентів незалежної України. 16% вважають найкращим чинного главу держави Володимира Зеленського, а 13% — Леоніда Кравчука.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 12-13 травня 2020 року.

Лише 12% опитаних назвали найкращим президентом Петра Порошенка, 9% — Віктора Януковича, а 6% — Віктора Ющенко. Водночас 14% відповіли, що жоден з них не був найкращим, ще 10% — не змогли відповісти.

Кучму та Януковича частіше називали найкращими мешканці південно-східних областей, Порошенка — мешканці західно-центральних регіонів. Зеленського частіше обирали молодші опитані, а Кравчука — старші.

Фото:

«Рейтинг»

Відносно частіше як епоху розвитку в Україні опитані охарактеризували часи правління президентів Кучми та Зеленського. Як застій — роки правління Ющенка, занепад — період президенства Януковича та Порошенка. 

Оцінки за цією шкалою мають свої чіткі регіональні відмінності. Так, мешканці Сходу та Півдня частіше давали негативні оцінки, говорячи про роки правління президентів Ющенка та Порошенка. Натомість мешканці Заходу та Центру частіше оцінювали як занепад часи правління Януковича.

Фото:

«Рейтинг»

Опитування проводили серед 3 000 громадян України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.

Поділитись: