Через рік президентства Зеленському все ще довіряють найбільше з-поміж політиків — опитування

Провівши рік на посаді президента України, Володимир Зеленський все ще очолює рейтинг довіри серед політиків. Зараз йому довіряють 57% громадян. Водночас 37% українців не довіряють чинному главі держави.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 12-13 травня 2020 року.

Більше третини опитаних не змогли оцінити свій рівень довіри до прем'єра Дениса Шмигаля і спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Загалом Разумкову довіряють 25%, не довіряють — 33%, чинному прем’єру довіряють лише 14%, а 39% — не довіряють.

До усіх інших політиків помітно переважає недовіра. Так, наприклад, Юрію Бойку («Опозиційна платформа – За життя») довіряють 25%, не довіряють — 57%, Святославу Вакарчуку («Голос») — 24% і 61% відповідно, Юлії Тимошенко («Батьківщина») — 22% і 72%, Петру Порошенку («Європейська солідарність») — 20% і 76%.

Третина населення оцінюють напрям руху країни як правильний, а половина — як неправильний, ще 17% не змогли відповісти. Більш позитивно оцінюють ситуацію молоді респонденти, прихильники президента Зеленського та партії «Слуга народу».

«Рейтинг»

Третина опитаних оцінюють перший рік правління президента Зеленського на відмінно або добре, майже 40% — задовільно, близько третини — незадовільно або жахливо.

Найкращі оцінки за перший рік президента Зеленського опитані поставили за звільнення полонених і заручників, а також боротьбу з коронавірусом.

Відносно середні оцінки отримали такі сфери як об’єднання країни, міжнародна політика, зміцнення обороноздатності, соціальний захист населення, оновлення кадрів у владі, реформування освіти.

Найгірше опитані оцінили зменшення впливу олігархів на політику, земельну та медичну реформи, боротьбу із корупцією, економічний розвиток та припинення вогню на Донбасі.

Опитування проводили серед 3 000 громадян України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.