Три українські фінансові компанії повідомили про намір купити контрольний пакет акцій «дочки» російського державного «Внешекономбанку» — «Промінвестбанку». Двоє претендентів на купівлю банку пов'язані з колишнім топ-менеджером банку з російським капіталом «Альфа-банк».

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на систему розкриття інформації на фондовому ринку Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Зокрема, про намір придбати 99,9% акцій «Промінвестбанку» за понад 5,09 мільярда гривень повідомили компанії «ФК Женева» та «Європейське ощадне товариство», які пов'язують з колишнім головою «дочки» російського «Альфа-банку» Андрієм Волковим.

Також 30 липня про намір придбати «дочку» російського банку повідомила Кредитна установа «Інвестиційна», яка належить киянину Олександру Зіновєву. Останній раніше працював у фінансовому бізнесі.

Нагадаємо, що «Промінвестбанк» виставили на продаж в межах виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та пов'язаних з ним компаній. Арбітраж виніс рішення на користь олігарха та присудив йому відшкодування за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

19 липня на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк» «Промінвестбанк». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Промінвестбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

31 травня 2019 року Верховний суд відмовився арештовувати майно російських державних банків на території України для виконання рішення Гаазького трибуналу на користь компаній Ігоря Коломойського.

Поділитись: