Материнський банк «Промінвестбанку», російський державний «Внєшекономбанк» (ВЕБ) подав позов проти України до Стокгольмського арбітражу з метою компенсувати втрати, які його українська «дочка» зазнала внаслідок блокування її діяльності.

Про це повідомляє російський «РБК», посилаючись на повідомленні «ВЕБ», яке надійшло до редакції видання.

У позові йдеться, що російський держбанк прагне стягнути з України компенсацію на «сотні мільйонів доларів» через замороження активів банку, яке відбулося відповідно до рішень українських судів. Нагадаємо, що українські суди заморожували активи російських державних банків для виконання рішення міжнародних арбітражів за позовом компаній Ігоря Коломойського у справі про втрату активів через анексію Криму.

«За останні декілька років українська влада порушила всі гарантії, які самі ж надавали в інвестиційних угодах. Сьогодні настав час закликати її до відповідальності. Ми впевнені, що склад арбітражу під егідою Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма підтримає нашу позицію, і «ВЕБ» стягне з України всі завдані банку збитки», — йдеться у повідомленні держбанку Росії.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

31 травня 2019 року Верховний суд відмовився арештовувати майно російських державних банків на території України для виконання рішення Гаазького трибуналу на користь компаній Ігоря Коломойського

Поділитись: