УКРАЇНА

Напад на арт-платформу ТЮ в Маріуполі: що сталося

21 серпня, 2018 20:33
УКРАЇНА/Напад на арт-платформу ТЮ в Маріуполі: що сталося
Зберегти
Вигляд
lead
У Маріуполі в арт-платформі ТЮ громадської організації «Розвиток Приазов'я» мала відіграти місцева панк-група oDemontaGo. Анонсуючи захід, організатори запрошували людей, яким «не байдужа проблематика дискримінації в сучасному суспільстві та бажаючих просто послухати щирий та безкомпромісний хардкор-панк».

Після виступу гурту планувалася дискусія та пісенний перформанс. Та ні дискусії, ні перформансу так і не провели, до того ж, зірвали і сам виступ oDemontaGo.

Що сталося на арт-платформі ТЮ, якими були мотиви нападників і кого звинувачують — з'ясовувало Громадське.

Що сталося

О 20:20 під час виступу гурту oDemontaGo до приміщення арт-платформи ввірвалося близько 30 невідомих у медичних масках та балаклавах.

«Вони почали трощити меблі, бити музикантів і відвідувачів та прискали перцевим балончиком. Тому сьогодні я не можу голосно говорити — маю опік горла», — розповіла  адміністраторка арт-платформи ТЮ Ксенія Чепа.

За її словами, постраждало близько десяти людей — музиканти, глядачі та персонал ТЮ. У менеджера ТЮ Олександра Сосновського лікарі діагностували струс мозку та гематому на обличчі.

«Коли нападники ввірвалися, я був на другому поверсі й одразу почав спускатися, щоб якось захистити людей. Там, до речі, було багато дітей 16-18 років. Мене почали бити. Коли я вирвався, то спробував зірвати балаклаву з одного нападника. Тоді мені ще полетіли удари в обличчя та голову, мене збили з ніг і ще кілька разів ударили. Коли підняв голову, вже нікого не було», — розповів він.

Поліція порушила кримінальну справу про хуліганство через напад на відвідувачів на музикантів концерту в арт-платформі ТЮ Фото: Платформа ТЮ

Хто та чому

Ксенія Чепа також повідомила Громадському, що деякі нападники були в футболках «Національного корпусу». Заразом, вона вважає, що напад спрямований саме на гурт oDemontaGo, який, можливо, мав непорозуміння з нападниками:

«Ми лише надавали майданчик для проведення концерту. Можливо, в них були конфлікти з ультраправими».

В арт-платформі ТЮ стверджують, що намагатимуться допомогти розслідуванню.

«Ми впевнені, що цей випадок пов'язаний з низкою нападів на активістів та активісток, що відбуваються останнім часом по всіх регіонах України, та, на жаль, залишаються не розслідуваними», — йдеться в дописі арт-платформи ТЮ у Facebook.

Учасник українського панк-гурту oDemontaGo Олександр Золотарьов, який разом з іншими музикантами та глядачами постраждав унаслідок нападу на арт-платформу «ТЮ» в Маріуполі, вважає, що напад був організований прибічниками ультраправих рухів«Тут є комплекс причин. Саме «ТЮ» висловлює ідеї, як не дуже гарно сприймаються в ультраправому суспільстві. Зрештою і наш концерт. Ми притримуємось протилежних до ультраправих поглядів. До того ж це був панк-концерт, а їх дуже часто зривають саме неонацисти. Це майже як традиція». 

У «Національному корпусі» стверджують, що інформація про футболки з їхньою символікою неправдива, а структура до нападу не має стосунку.

«Вони брешуть, вони такого не могли бачити (футболки із символікою «Нацкорпусу» — ред.). — прокоментував Громадському голова маріупольського підрозділу «Нацкорпусу» Антон Требухов. — «Національний корпус» у цьому участі не брав. Ця вигадка створена для того, щоб усі журналісти цим зацікавилися, адже ті, кому це вигідно, нікому не потрібні. Усе заради привернення уваги до себе та своїх проблем».

Що далі

Як повідомила Громадському матір одного з учасників oDemontaGo, музиканти наразі перебувають у відділку поліції і дають свідчення.

Поліція розпочала розслідування за фактом нападу на громадську організацію «Розвиток Приазов'я» в Маріуполі, зазначають у прес-службі Поліції Донеччини. Попередньо факт кваліфікували як хуліганство. Наразі поліція встановлює особи підозрюваних та розглядає всі версії скоєння злочину. Санкція статті — до 4 років позбавлення волі.

/Дмитро Пальчиков

 

Пов`язані новини