УКРАЇНА

Постраждалий під час нападу на платформу «ТЮ»: Це могли зробити ультраправі

21 серпня, 2018 22:45
УКРАЇНА/Постраждалий під час нападу на платформу «ТЮ»: Це могли зробити ультраправі
Зберегти
Вигляд
Учасник українського панк-гурту oDemontaGo Олександр Золотарьов, який разом з іншими музикантами та глядачами постраждав унаслідок нападу на арт-платформу «ТЮ» в Маріуполі, вважає, що напад був організований прибічниками ультраправих рухів.

Учасник українського панк-гурту oDemontaGo Олександр Золотарьов, який разом з іншими музикантами та глядачами постраждав унаслідок нападу на арт-платформу «ТЮ» в Маріуполі, вважає, що напад був організований прибічниками ультраправих рухів.

Про це Олександр Золотарьов розповів у коментарі Громадському.

«Я впевнений, що це були прибічники ультраправого руху. Швидше за все, це не була якась конкретна організація. Зазвичай, друзі кличуть друзів й самі організовуються, а вони можуть бути в різних організаціях чи поза організаціями», — сказав Золотарьов.

На його думку, невідомі організували напад з ідеологічних причин.

«Тут є комплекс причин. Саме «ТЮ» висловлює ідеї, як не дуже гарно сприймаються в ультраправому суспільстві. Зрештою і наш концерт. Ми притримуємось протилежних до ультраправих поглядів. До того ж це був панк-концерт, а їх дуже часто зривають саме неонацисти. Це майже як традиція», — підкреслив Золотарьов.

За словами музиканта, після нападу у нього залишилась гематома на обличчі, а його гітару зламали.

Зазначимо, що як заявляють координатори платформи «ТЮ», на яку напали у ніч на 20 серпня, двоє нападників були одягнені у футболки «Нацкорпусу».

У «Національному корпусі» заявляють, що інформація про футболки з їхньою символікою неправдива, а структура до нападу не має стосунку. «Вони брешуть, вони такого не могли бачити (футболки із символікою «Нацкорпусу», — ред.). — прокоментував Громадському голова маріупольського підрозділу «Нацкорпусу» Антон Требухов.

«Національний корпус» у цьому участі не брав. Ця вигадка створена для того, щоб усі журналісти цим зацікавилися, адже ті, кому це вигідно, нікому не потрібні. Усе заради привернення уваги до себе та своїх проблем», — додав Требухов.

Разом з цим, координаторка арт-платформи «ТЮ» Діана Берг каже, що такі форми погрози та агресії щодо платформи та її відвідувачів з боку націоналістичних рухів відбуваються не вперше.

Так, у грудні 2016 року на Міжнародний день прав людини невідомі розмалювали фасад будинку арт-платформи, написавши «Проти ЛГБТ», «Маріуполь проти Берг», «Наці проти геїв», а також намалювали свастику.

У квітні 2017 року невідомі вистрілили у вікно арт-платформи. За словами Берг, спрацювала сигналізація, проникнення в будівлю не було.

На початку 2018 року в ТЮ невідомі зірвали лекцію Всеволода Жейка на тему «Культуртриґери. Дискримінація в культурі та кіно». Вони представились націоналістами й сказали, що «лектор погано висловлюється про націоналістичний рух».

Нагадаємо, ввечері 19-го серпня невідомі напали на відвідувачів концерту, який відбувався на арт-платформі «ТЮ». Унаслідок нападу важко постраждав один учасник виступу, було пошкоджено меблі та інструменти музикантів.

Повідомлялося, що медичну допомогу постраждалим надалі на місці, нікого не госпіталізували.

За словами організаторів платформи, нападники можуть бути учасниками радикальних угруповань.

Поліція Донеччини заявила, що розпочала розслідування за фактом нападу. Попередньо факт кваліфікували як хуліганство. Санкція статті передбачає до 4 років позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на арт-платформу ТЮ в Маріуполі: що сталося

/Дмитро Пальчиков

Пов`язані новини