ENRU

Напад на курорт в Єгипті: головні питання та відповіді

У популярному серед туристів місті-курорті Єгипту Хургаді стався напад на готель.

Під час нападу 2 людей загинули, іще 4 дістали поранень.

Що потрібно про це знати?

Що сталося

Удень, 14 липня, з одного з громадських пляжів міста Хургада до пляжу в готелі Zahabia приплив чоловік та напав з ножем на іноземних туристів. Спочатку він поранив чотирьох людей, а потім іще двох у сусідньому готелі Sunny Days El Palacio.

Як писало агентство Associated Press, нападника цікавили тільки іноземці.

Після нападу чоловіка затримали та наразі допитують. Його громадянство та мотиви невідомі.

Чи загинули українці?

Ні, українці не постраждали. Спочатку з’явилася інформація, що двоє загиблих жінок — громадянки України.

Але згодом у розмові з Громадським це спростував речник Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич

За його словами, консул України в Єгипті одержав від правоохоронних органів країни дані, згідно з якими українці не загинули і не постраждали під час нападу в Хургаді.

Він також зазначив, що консул вирушив до Хургади для з’ясування всіх обставин нападу, а також, за необхідності, надання допомоги українцям, які перебувають на місці події.

 Хто постраждав?

Відомо, що двоє туристок загинули, це громадянки Німеччини, як повідомляє Reuters.

За словами представника служби безпеки регіону Червоного моря генерала Мохамед ель-Хамзаві, серед 4 інших поранених — двоє громадянок Чехії.

Також є непідтверджена інформація про інших двох постраждалих — це громадянка Росії, яка народилася в Україні, та громадянка Вірменії.

Хто нападав та чому?

Мотиви нападників наразі невідомі. За одними даними — нападників було троє, за іншими один. Жодне з угрупувань від «Ісламської держави», (бойовики якої того року напали на курорт неподалік від Хургади), до «Аль-Каїди» не взяло на себе відповідальність за напад. Також напад наразі не називають терактом.

Чи небезпечно їхати в Єгипет?

Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом дії у державі надзвичайного стану.

«Наполегливо рекомендує громадянам України переглянути власні плани щодо відвідування Єгипту протягом дії у державі надзвичайного стану, та, за можливістю, утриматися від поїздок до цієї держави без нагальної необхідності, у т.ч. з туристичною метою», — ідеться в повідомленні МЗС

Згадані застереження викликані істотною активізацією на території Єгипту радикальних угруповань.

«Вони дедалі частіше спрямовують терористичні акти проти цивільних громадян з урахуванням їхньої релігійної приналежності», — повідомляє міністерство.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram