Чоловіки в масках з пістолетами, ножами і палицями штурмували табір Greenpeace і жорстоко побили пожежників-добровольців на півдні Росії в п'ятницю

Чоловіки в масках з пістолетами, ножами і палицями штурмували табір Greenpeace і жорстоко побили пожежників-добровольців на півдні Росії в п'ятницю. Еколог групи повідомив, що нападники зламали одному активісту ніс, а іншому ребра, пише Washington Post.

Привід для нападу залишився неясним. Але Greenpeace Росії часто конфліктує з російськими чиновниками. Недавно вони заявили, що регіональні уряди Росії повідомляли недостовірну інформацію про лісові пожежі. Ті занижували збитки від природних катаклізмів на 80%, щоб показати, що ситуація під контролем.

Greenpeace набирає добровольців-пожежників і займається протитипожежною безпекою в багатьох регіонах світу.

Нападники цілу добу переслідували волонтерів Greenpeace у Краснодарській області, де ті допомагали боротись з місцевими пожежами.

Члени Greenpeace вже мали конфлікти з людьми, які називали себе козаками, соціально-консервативними, прокремлівськими активістами.

«Нападники перелізли через паркан», оточили тимчасовий табір Greenpeace, повідомив Григорій Куксін, голова проекту Greenpeace з протипожежної безпеки, у своїй заяві.

За його словами, нападники були озброєні «кийками, ножами та пістолетам», вони пошкодили автомобілі та порізали намети.

«Вони сказали, що якщо ми не залишимо місце до ранку, то ніхто нас не зможе знайти, що ми повинні їхати «в свою Америку»», додав Куксін.

Greenpeace опублікував фотографію закривавленого обличчя Михайла Крейндліна, члена пожежної команди, якому зламали ніс. Вони заявили, що активісти шукають безпечне місце та потребують медичної допомоги.

Халімат Тєкєєва, прес-секретар Greenpeace у Росії, назвала напад безпрецедентним.

«Ми ніколи не стикалися з такими інцидентами», пише Тєкєєва. «Ми працюємо з великою кількістю пожежних груп в різних регіонах Росії, і все було в порядку».

Вона додала, що раніше російські влада «попросила нашої допомоги і схвалила наш візит».

ОНОВЛЕНО: поліція порушила три кримінальні справи за фактом нападу на пожежних-добровольців та активістів Greenpeace в Краснодарському краї, повідомляє прес-служба регіонального МВС.

У травні група козаків напала на групу активістів з боротьби з корупцією в аеропорту на півдні Росії.

Поділитись: