Світ

Наречена бойовика «Ісламської держави», яка втекла з Лондона до Сирії, хоче повернутись додому

The Times
Світ/Наречена бойовика «Ісламської держави», яка втекла з Лондона до Сирії, хоче повернутись додому
Зберегти
Вигляд
Колишня громадянка Великої Британії Шамім Бегам, яка у 2015 році у 15-річному віці втекла до Сирії і долучилась до угруповання «Ісламська держава», тепер хоче повернутись у Лондон. Як розповіла жінка в інтерв'ю кореспонденту Times, вона прагне повернутись додому, щоб мати можливість виховувати дитину від «чоловіка» — джихадиста.

У лютому 2019 року Шамім зустрілася з кореспондентом газети Times Ентоні Ллойдом у сирійському таборі для біженців. Під час інтерв'ю вона була на 9-му місяці вагітності.

Жінка розповіла, що у 2015 році втекла з Британії разом з ровесницею і ще однієї подругою, на рік старшою за них. Дівчата не приховували своєї мети «міграції» до Сирії: вони хотіли приєднатися до угруповання «Ісламська держава».

Після прибуття у Ракку — сирійське велике місто, яке у 2015 році було «столицею» бойовиків «Ісламської держави», Шамім поселили в «будинку для жінок», де дівчата чекали, поки їм підберуть «чоловіка».

Через 10 днів після прибуття вона побралась з 27-річним голландцем, який прийняв іслам і також долучився до лав бойовиків.

За час проживання в «Ісламській державі» колишня британка народила двох дітей — сина та доньку, однак вони померли через хворобу, яку жінка не може назвати: в «Ісламській державі» рівень медицини досить низький.

Як пише BBC, уже після інтерв'ю Шамім Бегам народила хлопчика і дала йому ім'я Джаррах, «як того хотів її чоловік»..

Це ж ім'я носив її первісток, який помер від інфекційного захворювання під час перебування на підконтрольній бойовикам території.

Тепер Шамім хоче повернутися додому, щоб «зберегти третю дитину», однак у Британії вона не зможе жити нормальним життям.

Британські чиновники заявляють, що якщо жінці і вдасться повернутись на батьківщину, до неї будуть ставитися як до загрози безпеки. Крім того, удома вона стане мішенню для правих.

«Якщо ви підтримували терористичні організації, я буду перешкоджати вашому поверненню без коливань», — заявив міністр внутрішніх справ Саджид Джавід, коментуючи справу Бегам.

Мер Лондона Садок Хан в інтерв'ю Sky News припустив, що перш ніж відправляти Бегпм до Британії, її потрібно допитати, і в тому випадку, якщо в її діях буде знайдено склад злочину, вона повинна постати перед судом.

Адвокат Шамім заявив, що не пустивши вагітну дівчину на батьківщину, британська влада «вчинить з нею гірше, ніж з нацистськими злочинцями».

Провідні британські видання відреагували на намір Шамім повернутись додому обурливо, розкритикувавши жінку.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що країни Європи мають забрати та судити понад 800 бойовиків «Ісламської держави», захоплених американцями в Сирії, інакше США доведеться відпустити їх.

Нагадаємо, 10 лютого сирійські повстанці за підтримки США почали наступ на останній осередок «Ісламської держави».

Пов`язані новини