Світ

Трамп закликав країни Європи забрати та судити 800 бойовиків ІД, інакше США відпустять їх

Світ/Трамп закликав країни Європи забрати та судити 800 бойовиків ІД, інакше США відпустять їх
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив, що країни Європи мають забрати та судити понад 800 бойовиків «Ісламської держави», захоплених американцями в Сирії.

Голова Білого дому написав у Twitter, що США просять забрати цих бойовиків Велику Британію, Францію, Німеччину «та інших європейських союзників».

«Халіфат близький до знищення. Альтернатива не дуже добра тим, що ми будемо змушені звільнити їх», — написав він.

Трамп додав, що США не хочуть дивитися на те, як бойовики самостійно відправляться до Європи. Також він наголосив, що американці підуть із Сирії тільки після повного знищення «Ісламської держави».

Нагадаємо, 10 лютого сирійські повстанці за підтримки США почали наступ на останній осередок «Ісламської держави».

19 грудня президент США Дональд Трамп схвалив виведення всіх американських сил із Сирії. Глава Білого дому вважає, що бойовики «Ісламської держави» вже переможені.

Сенатори США розкритикували це рішення — на їхню думку, це загрожує безпеці США, а також надає сміливості «Ісламській державі». Також президент Франції Еммануель Макрон висловив жаль через рішення президента США Дональда Трампа вивести американські війська з Сирії.

За два дні після оголошення про виведення військ з Сирії телеканал CNN з посиланням на війського чиновника повідомив, що президент США Дональд Трамп також наказав готувати виведення половини американських військ з Афганістану.

За даними CNN, у Сирії зараз близько 2600 військових США.

11 січня США вивели першу наземну військову техніку з Сирії після рішення Трампа про відкликання армії з країни.

Пов`язані новини