Народні депутати оскаржили у КСУ призначення міністра освіти Шкарлета через можливе кнопкодавство у Раді

До Конституційного суду надійшло подання групи народних депутатів, в якому ті оскаржили призначення Верховною Радою Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. Депутати підозрюють кнопкодавство під час голосування.

Про це повідомила представниця парламенту у КСУ Ольга Совгиря.

Депутати наголошують у поданні, що постанова про призначення міністра була ухвалена з порушенням Конституції через неперсональне голосування окремими депутатами.

Зазначається, що, згідно зі статтею 152 Конституції України, однією з підстав визнання актів неконституційними є порушення процедури їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Совгиря також додала, що раніше КСУ вже підтримував подібні подання. Через неперсональне голосування він визнавав неконституційними результати голосування щодо законів «Про всеукраїнський референдум» і «Про засади державної мовної політики».

Хто звернувся до КСУ

Заступниця голови партії «Голос» Інна Совсун розповіла «Інтерфакс-Україна», що з відповідним поданням звернулися 46 народних депутатів. Зокрема від фракцій «Голос» і «Європейська Солідарність», а також декілька позафракційних депутатів.

«Депутати з інших фракцій, зокрема від «Слуги Народу», відмовилися підписувати його, але це не критично, тому що 46 підписів цілком достатньо», — зазначила Совсун.

Для реєстрації подання до КС потрібно 45 підписів.

Нагадаємо, 3 березня Державне бюро розслідувань викликало на допит у справі про неперсональне голосування під час призначення Сергія Шкарлета міністром освіти та науки чотирьох народних депутатів від «Голосу».

Можливе кнопкодавство

Ще 17 грудня, у день голосування, депутатка від «Голосу» Інна Совсун опублікувала табло системи «Рада» під час голосування за кандидатуру Шкарлета, на якому видно, що 8 депутатів ОПЗЖ проголосували за, але їх на свої місцях не було.

Також Совсун зазначила, що серед тих, хто підтримав кандидатуру Шкарлета, є депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Григорій Суркіс. Проте його в Раді 17 грудня взагалі не було.

Зрештою через можливе неперсональне голосування за Григорія Суркіса в Офісі генерального прокурора відкрили кримінальне провадження.