Народних депутатів викликають на допити до Державного бюро розслідувань через звернення нардепів Нестора Шуфрича та Василя Німченка щодо «захоплення влади в Україні».

Як повідомляють журналісти-розслідувачі програми «Схеми: корупція в деталях», ідеться про можливе незаконне подання на призначення Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра.

Кілька народних депутатів вже підтвердили, що їх викликають на допит у зв’язку з розслідуванням провадження, внесеного до реєстру досудових розслідувань 7 червня 2019 року.

Депутат від групи Відродження Валерій Писаренко заявив, що «частина депутатів вже почала отримувати повістки на допит у цій справі — на кінець серпня-початок вересня», проте особисто він ще не отримував.

У свою чергу виконуючий обов’язки начальника відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ ДБР Максим Білоусенко повідомив, що відомство перевіряє можливе вчинення кримінальних злочинів.

«ДБР перевіряє можливе вчинення кримінальних злочинів посадовими особами, які займають відповідальне становище в органах державної влади, під час подання на призначення прем'єр-міністра України у разі відсутності коаліції у Верховній Раді України», — сказав він.

Ідеться про ч.1 статті 109 Кримінального кодексу (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) і ч. 2 статті 364 Кримінального кодексу (вчинення службового зловживання шляхом використання посадовою особою наданої їй влади чи службового становища).

Провадження відкрито за зверненням народних депутатів Нестора Шуфрича і Василя Німченка. У ньому йдеться про те, що посадові особи, які займають особливо відповідальне становище в Україні, на думку парламентаріїв-заявників, зловживали службовим становищем і внесли подання на призначення прем'єр-міністра за відсутності коаліції у Верховній Раді.

Раніше журналісти «Схем» дізналися, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков одночасно відвідували олігарха Віктора Пінчука увечері 14 червня. Через день після візиту до Пінчука Гройсман взяв участь у прямому ефірі одного з телеканалів олігарха. А за тиждень після гостин Гройсман опублікував відеоролик, де його вихваляє експрезидент Польщі Олександр Кваснєвський, а нині — голова спостережної ради форуму YES, який в Україні щороку організовує олігарх Пінчук.

Поділитись: