Центр урядового космічного агентства NASA у Х'юстоні шукає волонтерів серед своїх робітників для прибирання туалетів. Через часткове припинення роботи уряду («шатдаун») NASA не має коштів на оплату послуг прибиральників. У США триває 35 день «шатдауну».

Співробітниця центру Елізабет Блом у своєму Twitter розмістила оголошення про пошук волонтерів для прибирання ванних кімнат, зазначивши, що в них є потреба до припинення «шатдауну».

«Це наша реальність у Космічному центр імені Ліндона Джонсона», — написала Блом.

Волонтерів серед учених, інженерів та інших робітників просять прибирати сміття, виносити використані паперові рушники, прибирати туалети.

Також усі працівники зобов'язані самостійно виносити сміття з персональних корзин до загального баку.

Раніше працівники Федерального бюро розслідувань США (ФБР) поскаржилися, що не можуть нормально працювати і забезпечувати безпеку країни через тимчасове припинення роботи уряду.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Поділитись: