NASA обмірковує, чи може SpaceX допомогти повернути на Землю астронавтів після витоку на російському кораблі «Союз»
Американське космічне агентство NASA досліджує, чи може космічний корабель Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX допомогти повернути на Землю астронавтів з Міжнародної космічної станції після витоку, який стався на російському кораблі «Союз».
Про це пише Reuters.
Через прорив лінії теплоносія на зовнішньому радіаторі російського космічного корабля «Союз МС-22» 14 грудня стався витік охолоджувальної рідини під час пристикування до Міжнародної космічної станції (МКС). Ця рідина використовується для регулювання температури в кабіні екіпажу.
Раніше NASA заявляло, що температура корабля залишається «в допустимих межах». Відсік для екіпажу наразі вентилюється, а потік повітря пропускається через відкритий люк до МКС. Керівник російської космічної програми з екіпажем Сергій Крикальов сказав, що температура швидко підвищиться, якщо люк до станції буде закритий.
Наразі у «роскосмосі» вивчають, чи запускати ще один «Союз», щоб забрати команду з трьох астронавтів, які летіли до МКС на борту пошкодженого корабля МС-22: американського астронавта та двох росіян.
Якщо росія не зможе запустити ще один корабель «Союз» або з якоїсь причини вирішить, що це надто ризиковано, NASA шукає альтернативний варіант.
«Ми поставили SpaceX кілька запитань щодо їх здатності повернути додаткових членів екіпажу на (кораблі — ред.) Dragon, якщо це необхідно, але це не є нашою головною увагою на цей час», — сказала речниця NASA Сандра Джонс для Reuters.
А до МКС зараз пристикований ще один корабель — Crew Dragon компанії SpaceX, який доставив до станції чотирьох астронавтів: двох американців, одного російського та одного японського. Однак цей корабель розрахований лише на чотирьох членів екіпажу.
Наразі невідомо, що саме запитувало NASA щодо можливостей SpaceX Crew Dragon. Наприклад, чи може компанія знайти спосіб збільшити кількість екіпажу на своєму кораблі, який зараз пристикований до станції, або запустити ще один корабель для порятунку екіпажу.
Виявлення причини витоку може вплинути на рішення щодо найкращого способу повернення членів екіпажу. Прокол, спричинений метеороїдом, удар шматком космічного сміття або збій апаратного забезпечення самого «Союзу» — це три можливі причини витоку, які NASA та «роскосмос» розслідують.
Несправність апаратного забезпечення може викликати до «роскосмосу» додаткові питання щодо цілісності інших апаратів типу «Союз». Зокрема й щодо того, який потенційно міг бути надісланий для порятунку екіпажу, сказав Майк Суффредіні, який керував програмою NASA на МКС.
- Поділитися: