NASA оцінило ризик зіткнення найбільш небезпечного астероїда із Землею в найближчі 100 років
Фахівці Національного аерокосмічного агентства США (NASA) визначили, що загрози, яка походить від найбільш небезпечного для Землі астероїда Апофіс, виявленого у 2004 році, поки що немає.
Про це повідомили в NASA.
Після відкриття Апофіса у 2004 році науковці припустили, що він зіткнеться із Землею у 2029 або 2036 році. Та 2029 рік відпав одразу: тоді, як показали більш точні розрахунки, астероїд пролетить на відстані 37,6 тисячі кілометрів від центру Землі.
Пізніше науковці виключили потенційний ризик зіткнення Апофіса із Землею й у 2036 році, однак згодом заявили про можливість зіткнення астероїда з Землею у 2068 році.
5 березня фахівці NASA здійснили чергове обчислення траєкторії руху Апофіса, коли той пролетів на відстані 17 млн км від Землі (що в 44 рази більше за відстань до Місяця). З’ясувалося, що будь-яку можливість зіткнення у 2068 році й набагато пізніше можна наразі з упевненістю виключити.
Останні розрахунки NASA стосовно Апофіса робили за допомогою 70-метрової антени в обсерваторії Голдстоун (розташована в пустелі Мохаве, що на південному заході США), а також 100-метрового телескопа Грін-Бенк у штаті Західна Вірджинія. Голдстоун вів приймання сигналу, а за допомогою Грін-Бенка потужність сигналу змогли подвоїти.
Усього науковці задокументували й класифікували понад мільйон астероїдів. Із них лише трохи більш як 10 тисяч розміром у понад кілометр у діаметрі наближалися до Землі, зокрема десь понад 1400 достатньо близько, щоб бути класифікованими як потенційно небезпечні.
У лютому NASA повідомляло про проліт трьох астероїдів повз Землю. Розмір найбільшого з них становив 213 метрів, він наблизився до нашої планети на відстань у понад чотири мільйони кілометрів. Решта двоє були завбільшки з літак і пролетіли ще далі.
- Поділитися: