Технології

NASA перенесло перший пілотований запуск корабля SpaceX Crew Dragon на червень 2019 року

6 жовтня, 2018 17:33
Технології/NASA перенесло перший пілотований запуск корабля SpaceX Crew Dragon на червень 2019 року
Зберегти
Вигляд
lead
Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) перенесло перший пілотований запуск космічного корабля Crew Dragon до Міжнародної космічної станції на червень 2019 року.

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) перенесло перший пілотований запуск космічного корабля Crew Dragon до Міжнародної космічної станції на червень 2019 року.

Про це повідомляє SpaceNews з посиланням на директора відділу комерційних польотів NASA Філа Макалістера.

За його словами, NASA буде публікувати інформацію щодо прогресу підготовки до запусків комерційних партнерів. Водночас він зазначив, що дата запуску ще може змінитися.

На космічному кораблі Crew Dragon американської компанії SpaceX полетять астронавти Боб Бенкен, Даг Харлі, Сані Вільямс та Віктор Гловер. Якщо цей політ буде успішним, то в серпні 2019 року астронавти Ерік Бо, Ніколь Манн та Кріс Фергюсон здійснять перший пілотований політ корабля CTS-100 Starliner компанії Boeing. Обидва екіпажи відправлять на МКС, звідки вони повернуться за два тижні.

У січні та березні 2019 року SpaceX та Boeing відповідно планують запустити свої космічні кораблі без екіпажу задля тестування апаратів.

Як повідомлялося, NASA не планує продовжувати контракт з Росією, таким чином відмовляючись від російських «Союзів», на яких американські астронавти літали на МКС останні роки.

У 2010 році NASA запустило програму зі стимулювання розробки приватних пілотованих космічних кораблів, які могли б доставляти американських астронавтів на МКС. У підсумку агентство уклало контракти з компаніями SpaceX та Boeing, які розробляють кораблі Crew Dragon і CTS-100 Starliner відповідно.

На початку серпня 2018-го SpaceX повідомила, що перший пілотований політ корабля Crew Dragon перенесли на квітень 2019 року. У NASA зазначили, що це буде перший з 2011 року політ астронавтів до МКС на американському кораблі.

Також відомо, що Boeing планує запустити корабель CTS-100 Starliner з людьми на борту влітку 2019-го.

3 серпня NASA оголосила імена астронавтів, які здійснять перші пілотовані польоти вказаних апаратів. Так, на кораблі Crew Dragon полетять Боб Бенкен, Даг Харлі, Сані Вільямс, та Віктор Гловер, а на CTS-100 Starliner — Ерік Боул, Кріс Фергюсон та Ніколь Анапу Ман.

Зазначимо, що після закриття американської програми «Шаттл» російські компанії «Енергія» та «Роскосмос» були монополістами на ринку пілотованих польотів.

За даними РБК, тільки за останні три роки США заплатили цим компаніям 935 мільйонів доларів за доставку астронавтів на МКС.

Як повідомлялося, американська корпорація Lockheed Martin представила проект модуля, в якому зможуть жити астронавти під час космічних експедицій.

Більше про:
# мкс
# SpaceX
# NASA
Пов`язані новини