Американська аерокосмічна агенція NASA уклала угоду про доставку вантажів на Місяць з трьома компаніями. Першою корабель з вантажем запустить компанія Orbit Beyond у вересні 2020 року.

Про це повідомляє The New York Times.

NASA планує відправити на супутник Землі серію невеликих роботизованих спускових апаратів з вантажем, зокрема з обладнанням та пристроями для експериментів.

31 травня агенція оприлюднила перші замовлення для доставок на поверхню Місяця: їх отримали компанії Astrobotic Technology з Піттсбурга, Intuitive Machines з Г’юстона та Orbit Beyond з Едісона, штат Нью-Йорк.

Представники NASA повідомили, що розроблять, збудують та керуватимуть апаратами самі перелічені компанії, що дозволить виконати роботу у коротший термін за меншу ціну.

«NASA тут просто клієнт. Участь NASA — виконувати роль пасажира на задньому сидінні», — зазначив Кріс Калберт, керівник програми.

Першим у вересні 2020 року має відправитись апарат компанії Orbit Beyond, який доставить 4 вантажі на Mare Imbrium («Море Дощів» — лат.) — лавове плато, яке є одним з найбільших місячних кратерів.

Влітку 2021 року має полетіти корабель Astrobotic, яка отримала 79,5 мільйона доларів і має доставити 14 вантажів у кратер Lacus Mortis («Озеро смерті» — лат.)

Intuitive Machines отримала 77 мільйонів доларів на розробку апарату і доставку п’яти вантажів до Oceanus Procellarum («Моря штормів» — лат.).

Нагадаємо, NASA планує у 2024 році відправити на Місяць місію космонавтів, серед яких уперше в історії буде жінка.

В листопаді 2018 року NASA оприлюднило перелік з 9 компаній США, з якими агентство співпрацюватиме над відправкою спускових апаратів. Одна з компаній — Firefly Aerospace має українське коріння. Вона створена на базі Firefly Space Systems, яку в 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков.

/Олександр Стебницький

Поділитись: