Компанія SpaceX успішно вивела на орбіту телескоп TESS, призначений для пошуку екзопланет — планет, які знаходяться поза Сонячною системою.

Компанія SpaceX успішно вивела на орбіту телескоп TESS, призначений для пошуку екзопланет — планет, які знаходяться поза Сонячною системою.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

 За допомогою цього телескопа, розробленого Массачусетським технологічним інститутом та NASA, вчені розраховують знайти кілька тисяч кандидатів в екзопланети, з яких близько 300 можуть виявитися землеподібними.

Кожні 13,7 днів TESS проходитиме точку максимального зближення із Землею і передавати на наземну станцію зібрані дані. Раз в 27 днів телескоп змінюватиме зону спостереження і за два роки основної місії створить карту, яка покриває 85 відсотків всієї небесної сфери.

Після виявлення кандидатів в екзопланети за допомогою орбітального телескопа вчені місії будуть займатися їх підтвердженням за допомогою наземних телескопів, а також планованого космічного телескопа «Джеймс Уебб»

Ракету Falcon 9 з космічним апаратом запустили з космодрому на мисі Канаверал о 18:51 за часом Східного узбережжя США.

Компанія вела онлайн-трансляцію запуску.

Нагадаємо, SpaceX спробує повернути ступінь ракети-носія за допомогою «гігантської кулі для вечірок».

Раніше космічний корабель Dragon компанії SpaceX, успішно доставив на борт МКС майже 3 тисячі кілограмів корисного вантажу.

Увечері 2 квітня SpaceX запустила ракету Falcon 9 з 2647 кілограмами вантажу для міжнародної космічної станції. Апарат доставив провізію, а також матеріали та обладнання для досліджень. 

Також корабель доставив на станцію британський супутник для збору сміття з орбіти.

Космічний апарат Dragon вийшов в космос вдруге, адже раніше  корабель використовували в місії CRS-8.

Нагадаємо, що в США дозволили SpaceX запустити тисячі супутників для створення глобального інтернету

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile