Національне космічне агентство США (NASA) за три хвилини до старту зупинило запуск вантажного космічного корабля Cygnus. Він мав полетіти до Міжнародної космічної станції, але завадили технічні несправності.

Про це йдеться у повідомленні NASA у Twitter.

Як повідомили в космічному агентстві, запуск ракети зупинили за 2 хвилини 40 секунд до старту через невідому проблему з компонентом наземного допоміжного обладнання.

Навіщо відправляли ракету?

Cygnus мав доставити на Міжнародну космічну станцію вантаж розміром у 8 тисяч тонн: продукти, обладнання та матеріали для проведення наукових досліджень.

Наразі науковці розбираються з технічною неполадкою ㅡ перед самим запуском наземне обладнання надавало дивні дані.

Якщо неполадка виявиться незначною, наступний запуск проведуть вже за добу, о 20:45 за часом Східного узбережжя США (03:45 за Києвом).

Що відомо про ракету?

Ракета-носій Antares створена за співпраці космічної галузі України та США у сфері мирного дослідження космічного простору. У її створенні взяли участь американська Orbital ATK, конструкторське бюро «Південне», «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» та низка українських підприємств.

Ракету створили для доставлення до МКС вантажного модуля типу Cygnus. Вперше її запустили на орбіту 21 квітня 2013 року.

Поділитись: