Працівники американського Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) знайшли індійський посадковий модуль «Вікрам-2», який у вересні приземлився на Місяці, але з яким було втрачено зв’язок.

Зачіпку на знімках поверхні Місяця, зроблених NASA, яка допомогла встановити місцеперебування «Вікрама-2», першим знайшов індійський програміст та інженер-механік Шанмуґа Субраман’ян, повідомляє The New York Times.

Субраман’ян помітив білу порошинку на місячній поверхні на відстані близько кілометра від місця запланованого приземлення «Вікрама-2». Він повідомив про свою знахідку в NASA. Співробітники космічного агентства порівняли знімки за період до і після приземлення індійського посадкового модуля і підтвердили, що Субраман’ян правильно встановив місцеперебування «Вікрама-2».

Пізніше індус оприлюднив у своєму Twitter листа від НАСА з подякою за допомогу.

На початку вересня Індія заявила, що встановила місцезнаходження місячного модуля «Вікрам-2», який раніше посадила на супутнику Землі, однак із яким втратила зв’язок. Утім досі Індійська організація космічних досліджень (ISRO), відповідальна за пілотування, не розголошувала, де саме на Місяці приземлився модуль.

«Вікрам-2» є частиною космічної місії Індії під назвою «Чандраян-2», яка стартувала 22 липня 2019 року. Метою місії є дослідження ґрунту Місяця в районі Південного полюса.

Поділитись: