Книжкова серія  «Наші 20-ті» — нове видання творів українських письменників, написаних майже сто років тому, у 20-тих роках минулого століття. Майк Йогансен, Гео Шкурупій, Михайль Семенко, Марія Галич та ще понад двадцять українських авторів й авторок, сповнених надії на нове життя в новій соціалістичній країні. Майже всі вони поголовно репресовані наприкінці 30-тих.

Постреволюційне і повоєнне життя, боротьба жінок за рівні права, перехід на українську мову як свідомий вибір і пошук власного шляху для української культури: ці книжки написані ніби вчора і про нас. Чи точно ми точно вкотре не наступаємо на історичні граблі?

Громадське поговорило з упорядницею серії «Наші 20-ті» Яриною Цимбал про те, чому ми досі так мало знаємо про українське місто початку минулого століття, чому дивуємося його бурхливому життю, таким схожим на нас містянам і знайомим до болю проблемам, що актуальні й дотепер, а також про те, звідки взявся стереотип про «сільську» українську літературу і як його нарешті позбутися.

Щоб історичні паралелі не скидалися на голослівні, ми попросили наших сучасників — письменника-репортажиста Артема Чапая, учасника бойових дій на Донбасі Володимира Пастушка, волонтерку Ольгу Нагорну, активістку спільноти секс-працівників Аліну Сарнацьку та літературознавицю-феміністку Ірину Ніколайчук прочитати уривки з книжок, що ввійшли до серії «Наші 20-ті», і впізнати (або не впізнати) в тогочасних літературних героях себе.


 

Поділитись: