У Полтаві стався конфлікт між директором лікарні та представниками омбудсмена, які прийшли з перевіркою

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що в одній з лікарень Полтави перешкоджали роботі його представника. Директор медзакладу нібито зневажливо ставився до моніторингової групи та називав її членів «мальчіками». У лікарні натомість кажуть, що представники омбудсмена поводилися агресивно та провокували конфлікт. Зрештою, Офіс омбудсмена звернувся до поліції.
Про інцидент йдеться в заяві Лубінця.
У коментарі hromadske Офіс омбудсмена уточнив, що представник Лубінця 17 січня навідався до 2-ї міської клінічної лікарні Полтави, щоб перевірити, чи будівля є доступною для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Члени моніторингової групи показали свої службові посвідчення та в супроводі працівника лікарні стали оглядати корпус, в якому розташоване хірургічне та ЛОР-відділення. Там представники омбудсмена виявили невідповідності вимогам Державних будівельних норм України щодо доступності.
Незадовго після цього прибув директор медзакладу та запросив членів моніторингової групи до свого кабінету. Там представники омбудсмена ще раз роз’яснили свої повноваження, мету та підстави проведення моніторингу та надали необхідні документи.
Натомість директор лікарні, як стверджують в Офісі омбудсмена, почав поводитися «зухвало та насмішкувато», демонструвати зневагу до членів моніторингової групи, називаючи їх «діячами» та «мальчіками». Він відмовився надавати документи, необхідні для проведення моніторингу, а дії працівників Офісу омбудсмена назвав незаконними.
Позиція лікарні
Заступниця директора лікарні Юлія Волошин розповіла hromadske, що конфліктна ситуація «сталася вперше і взагалі її не повинно було бути». За її словами, 17 січня близько 14:00 до лікарні «завітали 4 невідомі особи», стверджуючи, що вони представники омбудсмена, та громадський діяч.
Волошин стверджує, що перевіряючі «з першого слова спілкування з працівниками лікарні задали агресивно-категоричний та безкомпромісний тон», а перебуваючи в приймальні, в особистому спілкуванні вживали нецензурні вислови.
Як зазначила заступниця директора, члени моніторингової групи вимагали надати копії установчих документів медзакладу, технічний паспорт приміщення, акт перевірки пожежної служби та інші документи. При цьому вони не надали жодного документа, у якому зазначалася б підстава для перевірки та їхні повноваження, запевняє Волошин.
За її словами, працівники лікарні погодилися надати такі документи лише на письмовий запит, але представники омбудсмена категорично відмовилися, бо «вони не повинні нічого писати». Волошин додала, що членам моніторингової групи дали можливість провести перевірку того, наскільки лікарня доступна для маломобільних груп населення, зокрема оглянути ЛОР-відділення та хірургічне відділення.
Проте перевіряючі почали фотографувати палати та інші приміщення лікарні. Заклад є об'єктом критичної інфраструктури, тому їх попросили припинити фотозйомку, каже заступниця директора.
«Але вони відреагували агресивно, провокуючи конфліктну ситуацію. На всі запитання перевіряючих адміністрація лікарні надала повні та вичерпні відповіді. Утім, представник омбудсмена не реагував на жодні аргументи працівників лікарні та не намагався знайти шляхи порозуміння для співпраці», — резюмувала Волошин.
За справу взялася поліція
У результаті представник Лубінця звернувся до правоохоронних органів, оскільки дії директора медзакладу, на його думку, містили ознаки злочину за ст. 344 Кримінального кодексу України — втручання у діяльність державного діяча з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків.
Поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 344 ККУ.
Санкція за цією статтею передбачає штраф від 3400 до 5100 гривень, або арешт на строк від 3 до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавленням волі до 2 років.
Новину доповнено о 14:50.
Співавторка: Ірина Дудко
- Поділитися: