Міністр Великої Британії у справах Європи Крістофер Пінчер наголосив, що країни-члени НАТО продовжать виступати проти повзучої мілітаризації Криму Росією.

Про це Пінчер сказав під час виступу на 16-й щорічній зустрічі YES (Ялтинської європейської стратегії) у Києві.

«Сполучене Королівство з нашими друзями і союзниками в НАТО, вашими друзями і союзниками, продовжать виступати проти незаконної анексії Криму. Ми продовжимо виступати проти повзучої мілітаризації Кримського півострова, і ми продовжимо виступати проти підтримки Росією озброєних сепаратистських груп на Донбасі», — заявив Пінчер.

Він підкреслив, що країни, які «прагнуть підривати наші демократії і добробут, продовжують становити загрозу нашій спільній безпеці».

Міністр наголосив, що необхідна стійкість у збереженні міжнародної системи, заснованої на правилах.

«На жаль, Росія схоже не хоче дотримуватися цих правил, віддаючи замість цього перевагу порушенню суверенітету і територіальної цілісності України», — заявив Пінчер.

Він зауважив, що захоплення Росією українських суден у листопаді 2018 року біля Криму було ще одним кричущим прикладом згубної поведінки Росії і її повної зневаги до міжнародного права.

«Подальші обмеження Росією судноплавства у Керченський протоці мають припинитися негайно, оскільки, на нашу думку, це не слугує жодній цілі, крім того, щоб дестабілізувати Україну і її економіку», — заявив міністр.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: