Верховним головнокомандувачем Об`єднаних збройних сил Організації північноатлантичного договору (НАТО) у Європі став американський генерал Тод Волтерс.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Альянсу.

Волтерс змінив на цій посаді генерала сухопутних сил США Кертіса Скапарротті.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що під час «холодної війни» верховні головнокомандувачі ОЗС НАТО в Європі очолювали Альянс у зусиллях зі стримування дій Радянського Союзу, а пізніше сприяли припиненню війн на Балканах, робили внесок у пошук можливості перемогти «Аль-Каїду» в Афганістані, сприяли поширенню свободи і демократії в Європі.

«Генерал Скапарротті, ваш час з нами визначався усе більш агресивними діями Росії і постійною загрозою тероризму та нестабільністю на Близькому Сході і в Північній Африці. Ваше лідерство та працьовитість підтвердили крайню важливість зміцнення Альянсу», — наголосив Столтенберг.

«За час Вашого командування ми здійснили найбільше посилення нашої колективної безпеки за багато поколінь», — сказав генсек НАТО.

Він також додав, що на східному рубежі НАТО були розміщені чотири багатонаціональні бойові підрозділи і була посилена готовність сил Альянсу.

Генерал Волтерс був командувачем Військово-повітряних сил США у Європі, командувача ВПС США в Африці, командувачем Об`єднаних ВПС Альянсу і директором Об`єднаного центру підготовки ВПС.

Нагадаємо, у квітні Верховна Рада ухвалила постанову про проведення Парламентської асамблеї НАТО 2020 року в Києві. Ініціаторами виступили зокрема народні депутати Андрій Парубій, Марія Іонова, Олена Сотник і Рефат Чубаров.

Сесія ПА НАТО складатиметься з цілої низки заходів, зокрема, пленарного засідання, засідань комітетів, протокольних заходів, ознайомчих візитів тощо. Очікується, що на неї прибудуть близько 600 іноземних гостей.

Поділитись: