У Міністерстві фінансів України та Національному банку назвали позитивним для економіки той факт, що у вересні до України приїде місія Міжнародного валютного фонду.

У Міністерстві фінансів України та Національному банку назвали позитивним для економіки той факт, що у вересні до України приїде місія Міжнародного валютного фонду.

Виконувачка обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що в «дуже позитивному настрої» очікує на приїзд місії МВФ.

Також вона наголосила, що важливим є той факт, що до України приїде повноцінна місія МВФ.

«Ми також зацікавлені обговорити з місією не тільки поточні питання, а й питання подальшої співпраці, які дозволять нам забезпечити стабільність не тільки в 2018 році, а і в 19-му і надалі», — сказала Маркарова.

У Нацбанку заявили, що приїзд місії МВФ є свідченням «незмінності курсу України на проведення реформ».

Також в НБУ вважають, що рішення Фонду поліпшує перспективи України на отримання фінансової допомоги для підтримки макроекономічної стабільності.

«Приїзд місії МВФ в Київ — крок до зниження невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації в українській економіці та поліпшення очікувань учасників ринку» — заявив голова Нацбанку Яків Смолій.

Крім того, в НБУ зазначили, що перспектива отримання траншу МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також покращить можливості уряду залучити на міжнародних ринках капіталу боргові ресурси.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, наприкінці липня в Мінфіні заявили, що досягли компромісу з МВФ щодо балансування бюджету.

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: