ENRU

Нацбанк посилив вимоги до захисту банківських приміщень

Національний банк України затвердив постанову, якою посилюються вимоги до комерційних банків щодо захисту банківських приміщень.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Зокрема, нові вимоги мають підвищити захист працівників банку, що працюють з готівкою, зменшити вплив людського фактору при роботі з готівкою, а також покращити стан захисту банківських установ та індивідуальних клієнтських сейфів.

Згідно з повідомленням, постанова набрала чинності 22 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен українець в середньому володіє 1,4 платіжними картками.

Раніше у НБУ змінили положення про банківську таємницю та дозволили банкам надавати інформацію про своїх клієнтів у ході проведення заходів валютного контролю.

Нагадаємо, що з 1 липня НБУ запровадив практику округлення сум готівкових покупок у зв’язку з припиненням обігу монет номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.