Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, за підрахунками регулятора, за 2010-2017 роки українці відмили через офшори близько 7,9 мільярдів доларів, що склало близько 22% всіх прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну за цей період.

«Мова про так звані round tripping інвестиції — явище, яке означає виведення резидентами за кордон коштів, які потім повертаються в країну у вигляді прямих іноземних інвестицій», — пояснюють у Нацбанку.

Там також зазначають, що у різні роки обсяг надходжень відмитих у офшорах коштів був різним.

Так, до 2014 року українські власники офшорних рахунків повертали в Україну суму коштів, що склала третину всіх прямих іноземних інвестицій. У кризових 2014-2015 роках українці виводили у офшори більше коштів, ніж повертали, а починаючи з 2016 року поступово нарощували обсяг «інвестицій» в Україну.

У 2017 році українці переказали на батьківщину зі своїх офшорних рахунків близько 10% загального обсягу прямих іноземних інвестицій, що склало 270 мільйонів доларів.

«Основними країнами, через які здійснювалось таке інвестування, були Кіпр (близько половини від загального обсягу таких інвестицій), Нідерланди, Швейцарія та Австрія», — зазначають в Нацбанку.

Раніше в НБУ повідомляли, що змінили методику розрахунку надходження прямих іноземних інвестицій до України. Так, згідно з оновленими даними, обсяг іноземних інвестицій за 2017 рік виявився на 400 мільйонів доларів більшим.

Нагадаємо, що в Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Так, за оновленими розрахунками, у 2016 році українці переказали на батьківщину на 2,1 мільярди доларів більше, ніж вважали раніше. Згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Як повідомлялось напередодні, очільник Нацбанку Яків Смолій зазначав, що наявних нараз міжнародних резервів НБУ достатньо для покриття виплат за зовнішніми запозиченнями до 2020 року.

Раніше профільний комітет парламенту затвердив до другого читання законопроект «Про валюту», який має забезпечити вільний рух капіталу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Поділитись: